جاذبه های گردشگری روستای النگدره ی گرگان

ان ها که ساکن مناطق جنگلی اند، تغییر فصل گرم به سرد را طور دیگری می یابند. نشانه ی رسیدن پاییز برای ان ها، سرد و ابری شدن اسمان و وزیدن بادهای سرد نیست، ان ها رسیدن پاییز را به عینه می بینید. بسیاری از ان ها که همسایگان جنگل های هیرکانی کشورند،چنین تجربه ای از امدن پاییز دارند. در شهری مثل گرگان که بیرونش پراز درخت جنگل است، این تغییر چهره ی طبیعت را باید در اطراف شهر دید، جایی مثل جنگل النگدره در 5 کیلوتری بیرون شهر. اگر چه پارک جنگلی ناهار خوران این شهر اوازه ای ملی پیدا کرده ، اما این شهرستان یک پارک جنگلی دیگر هم دارد که در زیبای وتنوع رنگ های پاییزی اش چیزی کم از نهارخوران ندارد. النگدره تفرجگاهی که هم پیاده و هم سواره می توان به دل درختان رنگین جنگلی اش زد، رنگ بوی پاییزی را از نزدیک احساس کرد و دوباره به شهر بازگشت. در این پارک جنگلی امکانات اولیه اقامت مهیاست و اگر وسایل کمپ همراه باشد می توانید یک شب را در دل پاییز بگذرانید.

راه رسیدن به روستای جنگلی النگدره

در گرگان وارد خیابان شالیکوبی و جاده نهار خوران  شوید. در سمت راست جاده ، وقتی تابلوی عدالت 105 را دیدید، به راست بپچیند. بعد از عبور از شهرک سروش به ورودی جنگل النگدره خواهید رسید.دقت کنید که این جاده، یک مسیر یک طرفه است ، یعنی شما از یک طرف وارد و با دور زدن کل النگدره از مسیری دیگر خارج خواهید شد. اگر هم وسیله نقلیه شخصی ندارید، می توانید از میدان ولیعصر (عج) گرگان یا به قول محلی ها فلکه ی کاخ، سوار اتوبوس های شرکت واحد مسیر نهارخوران شوید و سر عدالت 105 پیاده شوید و بقیه مسیر را تا ورودی جنگل پیاده روی کنید،یعنی حدود یک ربع پیاده روی.

جاذبه های گردشگری  سبزه دشت روستای النگدره

پارک جنگلی النگدره:داخل پارک جنگلی النگدره ، جاده ای اسفالته کشیده شده است و هر کجایی که بخواهید می توانید خودرو را پارک و طبیعت گردی را اغاز کنید. امکانات موجود در پارک هم شامل سرویس بهداشتی ، ساختمان های نگهبانی ، پاسگاه های نیروی انتظامی ، محل برپایی الاچیق کمپ، نماز خانه ، پارک کودک، برق شهری ، زمین ورزشی و ایستگاه منابع طبیعی است. اب هوای این منطقه چند درجه از اب هوای خود شهر گرگان خنک تر است و به همین دلیل در در هوای خنک این ماه ، باید اماده تر باشید . مهم ترین درختان این پارک جنگلی انجیلی ، ممرز، توسکا، لرگ، افرا، بلوط ، بید شیردار خرمندی (خرمالوی وحشی)هستند که تنوع ان ها باعث شده ، این پارک در پاییز پر از رنگ های مختلف شود.

شهر گرگان: اگر چه هدف از این سفر گرگان گردی نیست ، اما در این سفر نباید گشت گذار در بافت تاریخی گرگان از دست بدهیم . خانه تاریخی باقری یکی از بزرگ ترین خانه های تاریخی شمال ایران با هفت حیاط ، 55اتاق و چهار دروازه با کارگاه های صنایع دستی است که باید اول از همه تماشا کرد . برای بازدید از خانه ی تقوی ، خانه ی شیرنگی و مدرسه ی تاریخی تقوی در ساعت های اداری مشکلی ندارد ، چون محل استقرار اداره کل میراث فرهنگی گلستان است ، اما برای ساعات غیر اداری باید از قبل هماهنگ کنید . اگر می خواهید بر سر مزار <<محمد رضا لطفی >> موسیقدان برجسته معاصر بروید، باید به میدان شهرداری بروید ، سپس به خیابان شهدا بپیچند و از ان جا وارد فرعی خیایان لاله 13شوید بعد از مزار محمد رضا لطفی ، به میدان تاریخی سبزه مشهد و بعد از ان سراغ ساختمان تاریخی نور بروید .


جاذبه های گردشگری شهرستان ماسوله

جاذبه های گردشگری شهرستان تالش

جاذبه های گردشگریشهرستان لاهیجان

پیشنهاد ما به شما تور کیش از مشهد با اژانس های مسافرتی