جاذبه های گردشگری شهرستان بابلسر

شهرستان بابلسر- مقدمه

بابلسر یکی از شهرهای ساحلی و زیبای مازندران است این شهرستان در گذشته مشهد سر نامیده می شد و محمد حسن خان اعتماد السلطنه معتقد است که این مکان را از آن جهت مشهد سر می خوانند که رأس امامزاده ابراهیم بن موسی کاظم (ع) ملقب به ابوجواب در این مکان مدفون است.

جاذبه های توریستی بابلسر 

از جمله جاذبه های توریستی این شهرستان امامزاده ابراهیم (ع)، هتل قدیم بابلسر، ساختمان های شهربانی قدیم و بهداری، آب بندان های سوته، خشک رود اوجاکسر، قادی محله، روشندان، غریزک، توده های جنگلی، سوته، کریم کلا، جزین، پل آهنی بابلرود، مقبره بی بی سکینه، پناهگاه حیات وحش فریدون کنار، ساحل دریا و پارک جنگلی ساحلی، بنای رستوران فانوس دار، هتل کازینوی قدیم، پل پیاده رو (پل شکسته)، اداره پست و تلگراف قدیم، سر در ورودی چوبی مهمانخانه پالیاس می باشد.

پیشنهاد تورآگهی: جاذبه های گردشگری شهرستان نور را مطالعه نمایید. 

بقعه امامزاده ابراهیم (ع)

این بنا در قرن نهم هجری در مرکز شهر بابلسر ساخته شده و یکی از زیارت گاه های مازندران به شمار می رود. مصالح عمده آن آجر، ملاط، ساروج و کاشی بوده و گنبد هرمی شکل آن عظمت خاصی دارد این بنا از نظر دارا بودن آثار ارزشمند و هنری مانند درهای نفیس، صندوق چوبین و کتیبه های متعدد شهرت دارد. روی درهای آن تاریخ سال های 858 ، 857، 841، هجری قمری حک شده است. بین اهالی این امامزاده به ابوجواب نیز معروف است.

گویند چون ابراهیم (ع) به قبر پیغمبر (ص) سلام داده پاسخ شنیده است. بقعه بی بی سکینه (دختر امام موسی (ع) در قسمت شرقی داخل بقعه امامزاده ابراهیم واقع شده است. این بقعه دارای دو در است که هر دو بسته می باشد. در کتیبه بالای درها تاریخ 893 هجری قمری (1488 میلادی) خوانده می شود.


برای مطالعه بیشتر در مورد جاذبه های گردشگری بابلسر با دوستان ما همراه شوید. 

جاذبه های گردشگری سواد کوه را در تورآگهی مطالعه نمایید. 


 

اگه قصد سفر به شمال و یا جنوب ایران رو دارید به شما پیشنهاد می کنیم با برترین تورهای شمال و تورهای کیش توصیه شده توسط ممتازترین آژانس های مسافرتی کشور همراه شوید. 

تورآگهی ارائه دهنده جدیدترین پیشنهادهای مسافرتی برای همه